Jaki prezent na gwiazdkę?

Święta tuż-tuż

Zbliża się szybkimi krokami świąteczny okres. Nadchodzi zima – okres śniegów i mrozu, ale też Świąt Bożego Narodzenia i prezentów. Już niedługo nadejdzie dzień, kiedy po zapaleniu się na niebie pierwszej gwiazdki zasiądziesz w rodzinnym gronie do wieczerzy wigilijnej złożonej z dwunastu potraw. Święta przede wszystkim czas rodzinny, który powinien być poświęcony najbliższym. Nie można dać się złapać w pułapkę konsumpcjonizmu, chociaż świąteczne promocje kuszą z każdej witryny sklepowej. Jednak nie trzeba też unikać jak ognia wszystkich zakupów. Warto na pewno zakupić podarunki dla osób, które w Twoim sercu zajmują specjalne miejsce. Dawanie i otrzymywanie prezentów to dwie strony tej samej monety i obie te czynności sprawiają niemal taką samą radość.

Gwiazdkowe prezenty

Co kupić najbliższym na Święta? Jakie prezenty “od Mikołaja” im podarować? Co włożyć pod choinkę? Wracający co roku dylemat, co kupić na prezenty gwiazdkowe może stanowić problem trudny do rozwiązania. Prezent bowiem powinien być przemyślany, nie nabyty w ostatniej chwili w drodze na kolację wigilijną. Powinien być także dobrany indywidualnie do gustów danej osoby tak, by jak najlepiej odpowiadał jej oczekiwaniom, idealnie  – by był spełnieniem marzeń. Oczywiście takiego efektu nie da się osiągnąć, sięgając po pierwszy lepszy produkt ze sklepowej półki. Należy dokonać wyboru poprzedzonego zastanowieniem się, co dana osoba lubi. Krokiem w dobrym kierunku będzie zdecydowanie się na książki.

Książki na gwiazdkę

Dlaczego książki są dobrym wyborem, jeśli chodzi o zakup prezentów? Istnieje po temu kilka powodów:

  • różnorodna treść pozwala na dopasowanie odpowiedniego gatunku do indywidualnego gustu danej osoby,
  • książki są łatwe do opakowania i ładnie prezentują się owinięte papierem świątecznym,
  • przy zakupie dużej ilości pozycji można otrzymać korzystny rabat.

Pomysł, by kupić książki jako prezenty niesie więc ze sobą wiele korzyści dla obu stron “transakcji”.

Jaką książkę wybrać?

Na którą konkretnie pozycję się zdecydować to już kwestia zależna przede wszystkim od tego, komu dana książka ma być podarowana. Czy ta osoba woli historie obyczajowe czy horrory z dreszczykiem emocji? Czy coś bardziej romantycznego czy erotycznego? Fantasy czy powieść historyczna? Literatura faktu? Biografia idola? Nie trzeba nawet tak szczegółowo znać gustu czytelniczego osoby, której zamierzasz wręczyć książkę. Księgarnie oferują wiele ułatwień przy wyborze odpowiedniej literatury: działy podzielone są między innymi pod względem kryterium wieku oraz płci, co znacznie usprawnia poszukiwania idealnego prezentu.

Background obraz autorstwa teksomolika - www.freepik.com

Kalendarz książkowy na 2020 rok

Pomysł na prezent

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a zaraz po nich, zanim się obejrzysz, nadejdzie Sylwester. Ten okres w roku wiąże się z kulturalną koniecznością zakupu prezentów dla rodziny, bliskich, kolegów, znajomych z pracy. W przeciwnym razie można narazić się na ostracyzm społeczny. Co może być idealnym prezentem? Najlepiej “połączyć” oba zbliżające się święta, zainspirować się nadchodzącym Nowym Rokiem przy wyborze upominku pod choinkę. Co świetnie sprawdzi się w roli mikołajkowego – albo gwiazdkowego – prezentu? Doskonałym wyborem będzie kalendarz książkowy.

Kalendarz książkowy jako prezent

Kalendarz to prezent wręcz idealny. Jest bardzo praktyczny, przydatny, niezastąpiony niemal w planowaniu codziennego rozkładu wizyt, zadań i telefonów do wykonania. Ponadto co roku każdy potrzebuje nowego egzemplarza, zgodnego z danym czasem, zawierającego aktualne informacje o wszystkich ważniejszych świętach i dniach wolnych. W kończącym się roku 2019-stym należy oczywiście zaopatrzyć się (albo swoich bliskich, którym zamierzasz podarować ten prezent) w kalendarz książkowy 2020 (https://www.taniaksiazka.pl/t/kalendarz-2020). Dlaczego książkowy? Ponieważ to bardzo wygodna, a także elegancka i stylowa forma kalendarza. W przypadku tego miernika czasu w wersji do zawieszenia na ścianę możesz nie dopasować jego formatu czy zamieszczonych w nim obrazków, którym jest ozdobiony do gustu przyszłego właściciela. Z kolei kalendarz książkowy to wersja niemal “kieszonkowa”, którą na co dzień nosić można w teczce zabieranej do pracy. Nie oznacza to oczywiście, że można zlekceważyć jego stronę estetyczną.

Kalendarz książkowy dla każdego

Księgarnie oraz sklepy papiernicze i inne stanowiska z upominkami proponują bardzo szeroką ofertę kalendarzy książkowych. Jest z czego wybierać. Czym  należy się przy tym wyborze kierować? Przede wszystkim gustem osoby, do której kalendarz ma trafić. Czy jest to osoba poważna, dobrze zorganizowana, czy raczej tak zwany lekkoduch? Ten ostatni też potrzebuje kalendarza! Być może nawet bardziej niż ktokolwiek inny, gdyż taki gadżet pozwoli mu na trzymanie się planów i terminowość oraz punktualność, gdy zapisze sobie najważniejsze daty i godziny, których nigdy nie jest w stanie zapamiętać. Kalendarz książkowy będzie świetnym udogodnieniem, które ułatwi życie nie tylko jemu, ale także ludziom w jego otoczeniu.

Różne rodzaje kalendarzy

Na sklepowych i księgarnianych półkach, regałach i stoiskach jest z czego wybierać. Kalendarze książkowe różnią się wielkością, formatem, kolorem, grubością… dosłownie wszystkimi parametrami. Najważniejszym dla wyglądu elementem kalendarza książkowego, który rzuca się w oczy jako pierwszy, jest oczywiście szata graficzna. To nie tylko sama okładka, ale też motywy w środku. Warto zastanowić się, co osoba, której zamierzasz podarować kalendarz lubi. Jest fanem “Małego Księcia”? Na pewno znajdziesz taki design. A może woli coś mniej rzucającego się w oczy? W takim razie wybierz klasyczną czerń lub stylową szarość.

Background obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com

Kalendarz na nowy rok

 

Kalendarz jako prezent świąteczny

Zbliża się nie tylko koniec roku 2019. Zanim nastąpi Sylwester i Nowy Rok przyjdą Święta Bożego Narodzenia. A jeszcze wcześniej 6 grudnia, a wraz z nim dzień Świętego Mikołaja. Jednym słowem grudzień można śmiało nazwać miesiącem prezentów. Nawet jeśli nie spotkałeś rodziny, przyjaciela, kolegi czy znajomego podczas mikołajek, to wypadałoby wręczyć im jakiś prezent gwiazdkowy w ten świąteczny, bożonarodzeniowy czas. Kalendarz na 2020 może być świetnym pomysłem na ten prezent.

Kalendarz prezentem idealnym

Zalety kalendarza jako prezentu można by wymieniać bez końca. To przede wszystkim prezent bardzo użyteczny: każdemu się przyda, a wielu osobom jest on wręcz niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Kalendarzy właściwie nigdy za wiele, gdyż można powiesić je zarówno w domu, jak i w pracy, w kilku nawet pomieszczeniach. Z tego powodu nie należy się przejmować, gdyby prezent taki okazał się nieoryginalny. Ponadto wyjątkowość tego podarunku zapewni szata graficzna, odmienna w każdym rodzaju kalendarza. O wiele mniej prawdopodobne jest, że ktoś kupi dokładnie taki sam egzemplarz, jak Ty, nawet jeśli też zdecyduje się na kupno kalendarza.

Rodzaje kalendarzy

Dostępnych jest wiele odmian kalendarzy. W różnorodności wydań można przebierać. Główny “podział” kalendarzy wygląda następująco:

  • kalendarz ścienny, zwany czasem wiszącym;
  • kalendarz książkowy.

Jak same nazwy wskazują pierwszy z nich jest stacjonarnym akcesorium, a drugi przenośnym. Jednak to tylko podstawowy rozdział dwóch najbardziej przeciwstawnych sobie wersji kalendarzy, oparty na kryterium ich mobilności. Poszczególne kalendarze są niezmiernie różnorodne. Kalendarze przeznaczone do zawieszenia na ścianie charakteryzują się bogactwem rozmiarów i form, a przede wszystkim rozmaitością ozdabiających je grafik. Mogą mieć kartki poszczególnych miesięcy przeznaczone do wyrywania albo jedynie do przewijania co miesiąc odpowiedniej kartki. Mogą mieć trzy miesiące widoczne równocześnie, ale mogą też występować w wersji z kartką na każdy dzień w roku jedną. Z kolei kalendarze książkowe różnią się wielkością, grubością, twardością okładek i ich projektem graficznym. Warto też zawsze zajrzeć do środka takiego kalendarza, zobaczyć, ile szczegółów nadchodzącego roku jest w nim naniesionych.

Dla kogo jaki kalendarz?


Niektórzy wolą kalendarze ścienne, inni te w wersji książkowej. Zastanów się, jaki wybrałaby osoba, której kupujesz prezent. Czy jest to zabiegany biznesmen, któremu przyda się zawsze notatnik do zapisywania terminów spotkań? A może to domator, który chętnie pooglądałby widoki przepięknych krajobrazów na kalendarzu ściennym każdego dnia? Wśród kalendarzy na 2020 rok pewno znajdziesz coś idealnego na prezent.

Background obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com