piękno

Piękno – czym jest?

Witaj wszystkich bardzo serdecznie tego cudownego wieczoru moi mili!
W sobotę, 14.04.2018 roku przyjechał dzielnie na rowerku mój model na kolejną sesję w naszym wykonaniu. Tym razem trochę mnie poniosło i zdjęcia te będą w formie… z makijażem.
Także brawa i udostępnienia dla tego Pana za to, że pozwolił mi dorwać się do jego twarzy i zaszaleć z pędzelkami!

Przedstawiam Wam naszą sesję pod tytułem ”Piękno” 

Mikołaj (Hivli/Miszor) W.
Róże jak od dawna wiadomo symbolizują piękno. Dla mnie jest to piękno najwspanialsze – nawet, jeśli różą tą jest sztuczna pianka która się świeci :D
Czym jest piękno?

”Piękno to ból”

Czym jest to całe piękno? Wikipedia mówi, że jest to pozytywna właściwość estetyczna bytu wynikająca z zachowania proporcji, harmonii barw, dźwięków, stosowności, umiaru i użyteczności, odbierana przez zmysły.
Ale czym dla Was jest piękno?
Czy to idealnie ułożone włosy, zrobiony makijaż, idealna figura modelki?
PIĘKNO
Czy da się powiedzieć, czym dokładnie jest to całe piękno? Bo większość ludzi dąży do ideałów, podążając niekiedy zgubnymi drogami, które ciągną nas tylko w dół. Gonimy za nim, ale czy możemy je całkowicie osiągnąć?
Piękno
Kanony piękna się bardzo szybko zmieniają, nie widzę sensu w tym, żeby za nimi podążać. Nie warto psuć sobie zdrowia na głodówkach, nie warto niszczyć cery po używaniu dużej ilości makijażu już od młodego.
Pamiętajcie, że najpiękniejszą rzeczą, która może Was stroić jest uśmiech i pogoda ducha.


„Nie rozumieją mnie, piękno nie może być złe.”

Tu urwę moją myśl na temat piękna, po prostu pamiętajcie, żeby nie gonić za czyimiś ideałami i skupić się na tym, co wyraża ciebie.
Sesja zdjęciowa – Piękno
Wracając do naszego modela – mam nadzieję, że sesja ta przypadnie Wam do gustu, ponieważ ja uważam, że jednak tym razem stworzyłam coś, czym naprawdę muszę się podzielić.
Mikołaj wykonuje dla mnie cudowną robotę i uwielbiam go fotografować, a potem spędzać kilka godzin przy obróbce jego zdjęć <3
Piękno naturalne
No właśnie, a co do kwestii piękna i photoshop’a…
W sumie sama retuszuję zdjęcia, aby model/ka wyglądał/a na nim bardziej korzystnie. Czy można to nazwać łamaniem piękna naturalnego?
Uważam, że dopóki nie zmieniam mu rysów twarzy czy nie odchudzam go – to nie jest to złamanie.
W końcu krosty czy pryszcze kiedyś znikną.
Model
Mój model ma charakterystyczny dla niego naczyniak po lewej stronie szyi. Nie ośmieliłabym się czegokolwiek z nim robić. Uważam, że właśnie on dodaje mu charakteru, a jednocześnie uroku.
Także blizny, rozstępy czy właśnie jakieś znamiona również można zaliczyć do piękna.
Muzyka
Dla mnie pięknem również jest muzyka. Teraz pisząc ten post, aby napełnić siebie inspiracją słucham login screena od Jhina (https://www.youtube.com/watch?v=NSQZqVsaKWY)
Jest to jedna z piękniejszych rzeczy, które kiedykolwiek słuchałam i mogę tego słuchać godzinami, a nadal będę mieć co do tego takie same odczucia i będą mi towarzyszyć takie same emocje.
Żadna inna muzyka nie wywiera na mnie takich emocji.
Róże
Mamy i nasze świecące róże!
To zdjęcia opisuje jedno słowo: zmysłowość
Balkon
Docieramy do mojego ulubionego zdjęcia <3
Co prawda na pierwsze zdecydowałam się dać inne, ale zakochałam się właśnie w tym.
Dla mnie jest to piękno absolutne tej sesji ;)
Inspiracja

„Dowiesz się, czym naprawdę jest piękno.”

Pomiędzy zdjęcia wstawiam cytaty nie kogo innego, jak dla mnie nieistniejącej perfekcji – Jhin’a :D
Ten moment, kiedy bardzo lubisz postać z gry… Eh GLAAAASS >.<
 
Zapraszam na serię zdjęć z ramką na zdjęcia.
Stalker Glass
Ogólnie muszę wspomnieć o osobie, która myśli, że ją śledzę (xD)
Chciałam zaprosić pewną osobę na sesję zdjęciową, ale ona przez swoją próżność uznała, że ja wraz z moją przyjaciółką tą osobę śledzimy (bo dodaliśmy ją na instagramie i snapchacie, bo miała wypisane na swoim facebooku) :D
Taka śmieszna historia z życia – także nie polecam być nieśmiałym i następnym razem pytać o coś wprost, bo jeszcze cię oskarżą o coś! Serdecznie pozdrawiam <3
Piękno

„Wykiełkowałem ponad brud i błoto, jestem kwitnącym lotosem. Jestem… Pięknem.”

 Może to dziwnie zabrzmi, ale uważam, że jeśli osoba wyszła z jakiejś choroby (depresji) czy uzależnienia jest piękna. Ponieważ odbiła się od tego dna, które osiągnęła i wzbiła się, powoli rozkwitając.
Każdemu życzę, aby rozkwitł.
Komentujcie!!
Powoli dobijamy do końca zdjęć… Jeśli to czytacie, zostawcie jakiś komentarz! Nie musicie mieć żądnego konta, można komentować będąc niezalogowanym, ustawiłam taką opcję :D
Możecie wyrazić własne opinie na temat czym jest dla Was piękno!
Makijaż
Od razu mówię – ten makijaż to amatorstwo 100%… Jedyne co maluję u siebie to oczy (i brwi) i więc nie posiadam takich rzeczy jak podkład czy inne cuda. Chciałam użyć kredek akwarelowych (sporo rysuję i zbieram sobie różne kredki), ale moja czarna się już kończy :(
Ogólnie znowu się spóźniłam z postem, a do tego strasznie długo mi idzie napisanie go – niecierpliwią się niektórzy – przepraszam! :D
Tytuły
Powinnam dawać opisy bardziej związane ze zdjęciem, ale nie do każdego da się coś napisać – a nie chcę za bardzo przesadzać z interpretacją typu – słoneczko? To na pewno nie chodzi o ładną pogodę tylko o cierpienie w sercu artysty. Humanistą nie jestem, a interpretację moich zdjęć zostawiam Wam!
Więź
Chciałabym, żebyście się chociaż trochę identyfikowali z moimi zdjęciami czy cokolwiek – żebyście chociaż z jednym ze zdjęć poczuli jakąś dziwną więź, przywiązanie.
Zapraszam do dzielenia się odczuciami i emocjami, które Wam towarzyszą w codziennych czynnościach – słuchanie muzyki, oglądanie zdjęć czy co czujecie spacerując sobie samemu?
BONUS ;)
Moja kotka Lux
Koniec
 Dziękuję Wam bardzo jeśli przeczytaliście to do końca, dla mnie to bardzo ważne dzielić się z Wami moim chaotycznymi wypowiedziami za którymi sama czasami nie nadążam :)
Dobrej, spokojnej nocy kochani <3
Do następnego wpisu!

„Ten rozkoszny moment tuż przed podniesieniem kurtyny.”

~Wasza jedyna Glass Candle~

Prezentuję się pod pseudonimem Glass Candle, ale moim prawdziwym imieniem jest Joanna. Jestem miłośniczką kapeluszy i psów rasy cavalier king charles spaniel. Przedstawicielka jednoosobowego rodu PIK ♠
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.