trendy

Trendy w fotografii 2019

FLARA

Flara jest optycznym efektem, który może pojawić się na fotografii, gdy np. robimy zdjęcia pod światło. Chyba, że robicie to tak jak w moim przypadku – świecimy pod kątem latarką prosto w obiektyw. Czasami może pojawić się jako skutek uboczny, ale kto by się bym przejmował, gdy dodaje Twojemu zdjęciu uroku? Oto trendy w fotografii 2019 według mnie:

trendy

Trendy w fotografii

Dzisiaj jeszcze więcej o trendach w naszej cudownej fotografii. Uważam, że nie wyczerpałam tematu i jakoś go pokracznie opisałam to wszystko… A więc witajcie w nowym poście od Glass Candle!

trendy

Jasne kolory

Do świata fotografii wkraczają jasne zdjęcia! Kojarzycie te fajne zdjęcia z instagrama np. jedzenia? Te które wygląda jakby było wypalone i ktoś za bardzo pobawił się suwakiem ”jasność” w photoshopie? No to witajcie w 2019 roku. Oczywiście mimo tego, że jest jasne to jednak kompozycja powinna być odpowiednia, a zdjęcie wyraźne! Czyli niedoświetleniu mówimy na razie papa!

trendy

Przekręćmy się na pion!

Jak zauważyłam coraz więcej zdjęć pojawia się właśnie pionowo. Przyczyną tego jest to, że wszędzie ze sobą nosimy nasze smartfony, które powoli mogą nam zastąpić aparat. Przede wszystkim jest to wygodniejsze niż noszenie ze sobą lustrzanki. Mania instagrama też daje o sobie znać i coraz częściej na głównej widzę zdjęcia pionowe. Czyli portrety pionowe jak najbardziej na plus!
Ale trendy!

trendy

Poczuj więź z osobą na zdjęciu

Pora na zdjęciach ukazać osobę tak, aby można było się z nią utożsamiać. Poczuć ją blisko i zobaczyć w tej osobie przyjaciela. Naturalność teraz rządzi – bo przecież kto nie lubi naturalnych piękności? Śmiejcie się, zarażajcie tym śmiechem i róbcie zdjęcia waszym modelom!

trendy

Asymetria jako trend?

Obserwując innych twórców i artystów mam wrażenie, że nie wszystko musi być idealnie. Kadr może polecieć lekko w lewo, a Wasza szklanka nie musi stać idealnie na środku, żeby fajnie wyglądała. Pamiętajcie, że nie wystarczy zrobić byle jakiego zdjęcia telefonem, ponieważ na każde zdjęcie powinniście mieć swój pomysł! Bądźmy kreatywni!

trendy

Prostota

Każdy potrafi wziąć aparat i kliknąć przycisk robienia zdjęć (chociaż w lustrzance nie każdy ogarnia łapanie ostrości) (nie wiem jak w innych aparatach), ale samo to nie wystarczy – musicie prostotę pokazać całym sobą! Po raz kolejny przypomnę – ważna jest kompozycja zdjęcia! Ma być prosto, czytelnie. Jednak czy jeśli się zrobi coś poza trendy to czy to będzie złe? Oczywiście, że nie!

trendy

Pozostać sobą i trendy trzech kolorów

Ważne nie jest to, co jest w trendach internetu, a to, co macie w sercach i co chcecie tworzyć! (chociaż pomaga w promowaniu swojej twórczości) Ukażcie na zdjęciach siebie, przekazujcie Waszą energię dalej, a niech inspiracja leje się z każdego zdjęcia zrobione przez Was!

No i jak już wspomniałam w poprzednim poście – teraz królują niebieski, różowy (fioletowy) i zielony! Bawcie się kolorami i uwierzcie w swoje możliwości i talent, który skrywacie w sercu!

trendy

NOSTALGIA

Zatrzymajmy się na chwilkę i pomyślmy o tym, co kiedyś nas spotkało. To również może służyć jako inspiracja do Waszych przyszłych dzieł. Wspomnienia, które każdy z nas posiada są niezwykle cenne, a czemu by nie pozwolić światu odkryć tego rąbka Waszych tajemnic? Czerń i biel, analogiczne zdjęcia… To wszystko nadal zalicza się do trendów!

trendy

Trendy – koniec

Na koniec bardzo ważna dla mnie osoba – moja mama. Jest cudowną modelką i nigdy nie marudzi jak mam jej zrobić zdjęcie. Wspiera mój blog, czytając i udostępniając moje posty. Dziękuję mamusia! <3 Dzięki również Mikołajowi za pozostanie moim wiernym i wspaniałym modelem!

„To moja miłość.”

Jhin, League of Legends

Do następnego postu moje różyczki,

~Wasza trendy Glass Candle~

Prezentuję się pod pseudonimem Glass Candle, ale moim prawdziwym imieniem jest Joanna. Jestem miłośniczką kapeluszy i psów rasy cavalier king charles spaniel. Przedstawicielka jednoosobowego rodu PIK ♠
4 komentarze
  1. no proszę, zawsze można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat nowych trendów :)

  2. Ciekawie napisany artykuł, dla mnie trochę nowości. :-)

  3. Ciekawie napisany artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.