życie sesja fotograficzna Gdynia

Życie

Życie jest jak wiatr, gnany przez nieznane…

Życie! Witajcie w środę moje różyczki! Piękną, ciepłą środę! Cudownie jest mój wyjść w płaszczu na świeże powietrze, a tak się okazuje, że ubrałaś się za ciepło, bo Ci gorąco. Gdy wróci Kamil z uczelni to ruszymy na wycieczkę do lasu niedaleko, aparatu jednak tym razem nie wezmę. Ciężko taszczyć ze sobą lustrzanki… Muszę uzbierać na bezlusterkowca jakiegoś, abym mogła go nosić wszędzie ze sobą. CHWILKA! Kim jest osoba ze zdjęcia? Przekonacie się, czytając dalszą część wpisu!

Życie pełne przeżyć

Ta kobieta urodziła trójkę dzieci, stara się zapewnić im jak najlepsze życie, często rezygnując z własnych przyjemności. Również codziennie ciężko pracuje i w pracy, a po niej w domu. Robi najlepsze ciasto z białą czekoladą, ale nie jadłam, bo nie lubię tego typu czekolady. Jej grochówka natomiast jest przepyszna – nigdy nie jadłam lepszej!

życie sesja fotograficzna Gdynia

Życie jest jak rzeka, płynie szybko i nie ubłaganie.

Tak więc przedstawiam Wam moją wspaniałą mamusię, która ma na imię Beata! Nie planowałam w sumie jej sesji, ale kiedy do mnie z tatą przyjechała, a ja jej zrobiłam włosy i makijaż uznałam, że muszę to uwiecznić, ponieważ mama zawsze ma proste włosy i prawie się nie maluje. Ma piękny uśmiech, dużo mi pomaga i zawsze mogę na nią liczyć! Teraz, gdy już razem nie mieszkamy śmiało mogę napisać, że stała się moją przyjaciółką!

życie sesja fotograficzna Gdynia

Życie jest jak gra w teatrze, wszyscy jesteśmy aktorami.

Ciężko być matką, szczególnie jeśli ma się taką córkę, jaką jestem ja. Nasze życie było pełne wzlotów, ale jednak przeważały upadki… Myślę, że mamy po prostu zbyt różne charaktery żeby czasami się dogadać – no i dzieli nas różnica pokoleniowa. Dochodzi do tego pewien okres w moim życiu, który był dla mnie szczególnie trudny, a wtedy nie otrzymałam od nikogo z rodziny pomocy. Po czasie się nie dziwie, przecież wtedy nie było mowy o wielu rzeczach, a niektóre tematy były tematem tabu i należały do naszej rodziny jako ”nas to nie dotyczy”.

życie sesja fotograficzna Gdynia

Życie momentami bywa piękne, ale wtedy czas płynie o wiele szybciej…

Żałuję wielu decyzji w moim życiu, jestem pewna, że mama też niektórych słów i decyzji żałuje, ale życie polega na tym, żeby wybaczać. Nie powinno się kłócić, kryć w kimś urazy albo nienawidzić. Gdy nie ma się takich osób, które się nienawidzi, Wasz świat od razu staje się piękniejszy i przybiera na kolorowych barwach! Ja ostatnio wybaczyłam pewnym osobom wszystko, co złego się stało i czuję się od razu lepiej. Wy również powinniście wybaczać. Dla lepszego życia…

życie sesja fotograficzna Gdynia


Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.

Jak więc żyć lepiej? Ciężkie do wskazania. Nie wystarczy przestać przeklinać, chociaż to zawsze coś dobrego na początek, aby zacząć. Definicja dobrego człowieka jest trudna do określenia. Nie chcę tu wchodzić na żadne tematy religijne, pamiętajcie. Czy dobre życie to znaczy, że na łożu śmierci powiedzieć sobie, że mieliście dobre życie i możecie umrzeć? Czy dobre życie znaczy wybaczyć innym i żyć spokojniej? A może wybaczyć sobie i pogodzić się z własnymi decyzjami będzie odpowiednie? To zostawiam już Wam.

życie sesja fotograficzna Gdynia


Nieodwracalność przypomina nam, że życie jest tylko jedno.

Efekt motyla jest czymś, co mnie prowadzi przez życie, myślę, że już o tym wspominałam. Wiem, że czasu cofnąć nie mogę i przez to skutki trzeba odczuwać czasami i do dzisiaj. Na pewno, gdybym mogła się cofnąć w czasie to zrobiłabym dwie rzeczy – wtedy bym podeszła, a także wybaczyłabym wszystkim o wiele wcześniej. Jednak, gdy przyjdzie kiedyś mój czas, wiem jedno – odejdę z podejściem, że zrobiłam wszystko tak, jak mogłam.

życie sesja fotograficzna Gdynia


Życie po prostu jest. Trzeba płynąć wraz z nim.

Nie wiem jak Wy, ale ja wierzę, że wszystko ma swoje przeznaczenie i nic nie dzieje się przypadkiem. Czasami spotykamy kogoś, kto później zostaje naszym partnerem, albo spóźnicie się na busa, który później ma wypadek. Wszystko się dzieje po coś, ma jakiś sens… Nie musicie się zgadzać ze mną, ale ta myśl długo była moją nadzieją na lepsze dni.


Życie to zagadka, nie trać czasu, bo jej nie rozwiążesz.

Teraz, gdy czuję się już na prawdę dobrze mogę stwierdzić – życie jest piękne! Nie marnujcie go na złości, kłótnie i denerwowanie się! Żyjcie tak, abyście Wy niczego nie żałowali! Próbujcie nowych rzeczy, dążcie do Waszych celów, spełniajcie marzenia! Czasami pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa! Wszystko jest dla ludzi.


Są w życiu sytuacje, w których musisz sobie powiedzieć „dam radę” i iść dalej.

Czas na podziękowania dla modelki! Dziękuję mamusia, że mnie wspierasz, czytasz i udostępniasz każdy mój nowy post, to wiele dla mnie znaczy <3 Dziękuję również za to, że dałaś mi pokręcić Twoje włoski i odważyłaś się stanąć dla mnie przed obiektywem! W końcu to nie były takie zwykłe zdjęcia z wycieczki, a jednak portrety. Dziękuję i kocham z całego serduszka!

życie sesja fotograficzna Gdynia


Sztuka trwa długo, życie krótko.

Jak tam Wasze plany na ten tydzień? Ja może coś dodam za tydzień, mam nadzieję, że uda mi się kogoś obfocić jak najszybciej, mam już kilka pomysłów na sesje, więc nie mogę się doczekać! Ja opublikuję to i potem idę na ten spacer do lasu. Trzeba korzystać z pięknej pogody moi kochani! Szykujcie się też niedługo na kolejne DIY, bo brakuje mi tylko jednej rzeczy aby się za nie zabrać!

życie sesja fotograficzna Gdynia


Życie jest niemożliwe bez przyzwyczajenia. Ale jednocześnie przyzwyczajenie jest wrogiem życia. 

To zdjęcie jest zdecydowanie moje ulubione z tej sesji. Ogólnie to mama mówi, że jest straszna i każdy będzie się z niej śmiał… MAMO! Jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie, zawsze i wszędzie <3 Jesteś cudowną modelką, piękną! Każdy nadaje się na zdjęcia, każdy tworzy dla mnie coś w rodzaju chodzącego arcydzieła. Każdy jest dla mnie chodzącą sztuką wartą uwiecznienia.


Mieć trudne życie to wielki przywilej.

Cudowny, szczery uśmiech – wiecie, że to kocham, nie? Najlepszy makijaż dla człowieka, najlepsza biżuteria itd. przestańmy ciągle się obawiać i smucić! Bądźmy pozytywnie nastawieni do życia! Nawet, jeśli jest ono dla nas niezwykle ciężkie i codziennie wymaga od nas wiele poświęcenia.

życie sesja


Każdy pragnie żyć długo, ale nikt nie chciałby starości.

Ja chcę być stara, ale zanim to nastąpi wiem, że muszę uzbierać odpowiednią ilość historii, które będę mogła opowiadać swoim dzieciom, a potem wnukom. Jedną z tych rzeczy na pewno będą spacery i zakupy z moją mamą, a także ten blog. Oby do tego czasu mi domena nie wygasła, (będę opłacać tyle hahaha)!! to im będę pokazywać jakie focie kiedyś babuszka Glass robiła.

życie sesja fotograficzna Gdynia


Nie wiemy, czym jest życie i co nam przyniesie.

Lecz wiemy, że nigdy nie powinniśmy tracić nadziei i ciężko pracować na coraz lepsze jutro! Tego Wam życzę moje kochane różyczki… Pamiętajcie aby brać teraz jakieś witaminy, bo o przeziębienie łatwo, pamiętajcie też, żeby zostawić komentarz, ponieważ nie musicie się logować aby to zrobić! Z chęcią poznałabym Waszą krytykę co do zdjęć, co poprawić, co mam źle, a co Wam się podoba. Pamiętajcie też o moim instagramie i stronie na facebooku! Do zobaczenia w następnym tygodniu!!! Niech życie Wam się układa.

Czas to materiał, z którego zrobione jest życie.

Benjamin Franklin

~ Wasza życiowa Glass Candle ~

Prezentuję się pod pseudonimem Glass Candle, ale moim prawdziwym imieniem jest Joanna. Jestem miłośniczką kapeluszy i psów rasy cavalier king charles spaniel. Przedstawicielka jednoosobowego rodu PIK ♠
26 komentarze
 1. Piękne fotki i bardzo ciekawy tekst :)

 2. Fajne detale

 3. Fantastyczne zdjęcia!
  A wpis naprawdę genialny

 4. Też wybieram się na spacer do lasu :D A poza tym pewnie spędzę czas przy swoich książkach.

 5. Najciekawsze w życiu jest to, że każdy patrzy na nie inaczej.

 6. Twoja mama ma piękne, szczere i ciepłe spojrzenie:)

 7. Fajne zdjęcia, a co do przebaczania to masz rację, im wcześniej tym lepiej. Ja staram przyjmować zasadę przebaczać ale mądrze. Zazwyczaj mówię ludziom- ty mi nie mów mi przepraszam bo to zazwyczaj puste słowo, a przeproś poprzez czyn, zmianę, chęć rozwuju relacji aaale one to ciągła praca :) Pozdrawiam i życzę miłedo wieczoru :)

 8. Zapomniałam zapytać czym fotografujesz? :)

 9. Nikon D3400 18-105mm! Pozdrawiam <3

 10. Piękne zdjęcia :) Twoja mama rzeczywiście ma bardzo ładny, szczery i ciepły uśmiech. I zgodzę się z Tobą, że jest to najpiękniejszy makijaż człowieka.
  W pewnym momencie swojego życia postanowiałam wybaczyć wszystkim osobom, które kiedykolwiek zrobiły mi coś złego i spróbować się w jakiś sposób z nimi dogadać. Nie z każdym wyszło, ale przynajmniej ja czuję się dobrze.
  Natomiast efekt motyla jest czymś, co jednocześnie mnie przeraża i intryguje. Takie małe, na pozór nieistotne wydarzenia z ludzkiego życia mogą mieć wpływ na wiele innych rzeczy, nawet na śmierć. I pozostaje tylko pytanie, czy to przeznaczenie, czy to przypadek.

 11. Najważniejsze jest żeby sobie wybaczyć. Dziękuję bardzo za komentarz i opinię <3

 12. Wow, zdjęcia piękna a teks wywołał na mnie ogromne wrażenie.

 13. Każdy z nas dostaje jakiś „krzyż” … Uśmiech w tym życiu pełnym dobrych i złych niespodzianek to podstawa! ;)

 14. Piękna mama i bardzo klimatyczne zdjęcia :) A życie bywa różne – ale warto czerpać z niego pełnymi garściami :)

 15. Bardzo mi się podoba jak to opisałaś. Ten tekst jest jak terapia

 16. Wsparcie mamy zawsze bezcenne 💙

 17. Bardzo fajne zdjęcia, takie ciepłe :)

 18. Uśmiech zastąpi każdy makijaż i najpiękniej się w nim wygląda ;)

 19. Fajny wpis. Muszę tez napisać o mamie.

 20. Same trafne porady!

 21. Bije ciepło z Twojej mamy na tych zdjęciach :)

 22. „Życie jest jak gra w teatrze, wszyscy jesteśmy aktorami.” – pięknie napisane. :-)

 23. Te zdjęcia są takie ciepłe i piękne :)

 24. Trzeba żyć tak aby jak najmniej żałować, bo czegoś żałować będziemy jednak zawsze. Piękna mama. Pozdrowienia dla niej.

 25. Piękne sentencje o życiu i piękna modelka mama na zdjęciach :)

 26. Życie jest piękne bo jest kruche jak szkło ale zapominamy o mię dbac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.